Tag : недвижнини

Останатo Спорт

Недвижнините на Ѓоковиќ, вила на езеро и кралски пентхаус (ФОТО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ денеска го прославува 33. роденден и уште сега се вбројува меѓу најдобрите тенисери во историјата. Неверојатната кариера во која досега освои 17 грен...
Спорт Фудбал

Заха сите 50 недвижнини во Лондон им ги отстапува на медицински лица

Слободен печат
Фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха, им се приклучи на газдата на Челси, Роман Абрамович, и поранешните играчи на Манчестер јунајтед, Гери Невил и Рајан...
Еспресо Шоу биз

Рис Витерспун: Ѕирнете во нејзиниот луксузен дом (ФОТО)

Слободен печат
За славната актерка Рис Витерспун може да се каже дека зад неа е никогаш поуспешна година, а сето тоа е поради успехот на серијата „Big...