5 C
Скопје

Tag : навика

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Секој хороскопски знак знае како да ги изнервира оние околу него: Прочитајте со која ваша особина го правите тоа!

Слободен печат
Секој од нас си има свои „бубачки“ со кои им оди на нерви на оние околу нас....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како да го научите вашето дете да не плаче без причина

Слободен Печат
Децата кои постојано плачат, можат да бидат голем проблем за родителите. Меѓутоа, можеби вашето дете не знае доволно зборови да каже за да опише како...
Здравје Магазин

Здрава навика поради која имате трипати поголем ризик од инфаркт

Слободен печат
Студијата е спроведена на 12.500 пациенти што преживеале срцев удар и сите детално опишале што правеле еден час пред инфаркт. За споредба, тие опишале што...
Здравје Магазин

Зошто наутро не треба да пиете сок од цеден портокал?

Слободен печат
Портокалите сите ги сакаме бидејќи знаеме дека го подобруваат имунолошкиот систем, а се верува и дека го прочистуваат целиот организам. Постојат уште многу причини поради...
Еспресо Шоу биз

Дневната навика на Мишел Обама која ќе ви помогне и на Вас

Слободен печат
Поранешната прва дама на Америка, Мишел Обама во неодамнешното интервју за еден онлајн американски медиум изјави дека нејзината тајна за среќата и исполнувањето е во...
Еспресо Шоу биз

Шон Мендес ги згрози обожавателките со својата нехигиенска навика

Слободен печат
Сигурно познавате личност која спие со шминка, се тушира со сапун за раце и нема никаква крема за лице, но и понатаму има совршена кожа....