Tag : намалени

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бритни Спирс повеќе нема да настапува во живо, поради намалените приходи бара сама да располага со своите пари

Слободен печат
Славната музичка ѕвезда наводно се обидува да дојде до судската документација и да ја изнесе во јавноста, но нејзиниот татко се спротивставува на тоа… Поп...
Вести Економија

Приходите на ЈП „Градски паркинг” намалени за 30 % поради пандемијата

Слободен печат
ЈП „Градски паркинг” во шестмесечниот извештај за работењето на претпријатието констатира дека има значајно намалување на приходите споредено со истиот период минатата година. – Билансот на...
Вести Економија

„Фејсбук“ со одлука половина од своите вработени да работат од дома

Слободен печат
Генералниот директор на „Фејсбук”, Марк Закерберг најави дека очекува дека во следните десет години околу 50 проценти од вработените во компанијата да  работат од дома....
Вести Свет

Корона кризата ги намали емисиите на СО2 во Индија прв пат по четири децении

Слободен печат
Намалената побарувачка на електрична енергија поради карантинот но и конкуренцијата од обновливи извори на енергија ја намалија потрошувачката на фосилни горива во Индија што пак...
Вести Економија

Корона вирусот целосно ги блокира испораките од странство

Слободен печат
Кризата со пандемијата од КОВИД – 19 навлезе во секоја пора од секојдневното живеење. Покрај огромното штетно влијание врз домашната економија таа го блокира и...