Tag : најзгодната

Магазин Магазин слајдер Сцена

Како сопругата на Икарди, по аферата со Марадона, стана најзгодната жена во фудбалот (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Некогаш важела за „грдото пајче“, а денес е една од најпосакуваните убавици… Случајно или не, пред неколку дена на социјалните мрежи се појавија фотографии од...
Еспресо Шоу биз

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Најдолговечниот ангел на „Victoria’s Secret“, бразилската манекенка Адријана Лима на својот Инстаграм профил сподели фотографија која на нејзините следбеници, а особено на оние од машкиот...
Еспресо Шоу биз

Ѓоковиќ во прегратка со најзгодната Хрватка – Најубавата новинарка воодушевена од Србинот (ФОТО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ остави силен впечаток на хрватската новинарка Фани Стипковиќ која го оствари својот сон и направи интервју со најдобриот тенисер на планетата. Првиот рекет...
Убавина

Совршено женско тело: Ова за мажите е најзгодната жена

Слободен печат
Ако ги прашате мажите и жените како изгледа совршената жена, ќе добиете два различни одговори. Истото важи и за совршениот маж.   Британската куќа Bluebella,...