Tag : MVR

Вести Македонија

Чулев: Одлуката на Владата за неприфаќање 89 решенија за вработување во МВР е противуставна

МИА Агенција
Одлуката на Владата за неприфаќање на 89 решенија за вработување во МВР, не само што е противуставна и противзаконска, туку во услови на предизборие негативно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Акцијата во Грчец и Арачиново, „лов во магла“!

Македонската полиција и Јавното обвинителство засега молчат и не ја известуваат јавноста до каде е истрагата за престрелката која се случи на први овој месец...
Ви Препорачуваме Хроника

За кого била наменета неделната „порака“ од пукањето во „Александар Палас“?

Горан Наумовски
Тројцата маскирани и вооружени кои во неделата рано наутро пукале кон петмина мажи кои седеле во ресторанот на хотелот „Александар Палас“, според „потписот“ кој зад...
Хроника

Ноќеска казнети над 100 возачи на мотори

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје спроведе акциска контрола за откривање на возачи кои ја пречекориле брзината на движење со...
Хроника

„Ветингот“ прво ќе чисти во УБК, па во МВР

Горан Наумовски
Сите вработени во МВР ќе бидат опфатени со процесот „ветинг“. Ќе се проверуваaт нивнoтo стручно образование, интегритет, имотната состојба и евентуални криминални активности од одредени...
Македонија

Нови 600 полицајци ќе се вработат во МВР

Горан Наумовски
Министерството за внатрешни работи објави оглас за вработување на 600 полицајци. На огласот се бараат полицајци за секторите за внатрешни работи во Скопје, Струмица, Охрид, Битола, Тетово,...