6 C
Скопје

Приведен жител на Подгорци баран со потерница

Триесет и две годишно лице барано со потерница за издржување затворска казна од две години фатила вчера полицијата во струшкото село Велешта.

Секторот за внатрешни работи Охрид денеска соопшти дека полициски службеници од полициското одделение Велешта го привеле А.А. од струшкото село Подгорци.

Лицето било барано со потерница од Основниот суд во Струга за издржување казна затвор во траење од две години. А. А е спроведен во Казнено поправната установа затвор Струга, информира СВР Охрид. 

Прочитајте и...  Предложени мерки на претпазливост за лице осомничено за измами при купопродажба на станови

Поврзани вести

Возило удри во ѕид пред бензинска пумпа до магистралата А3 кај Делчево

Слободен печат

Обвинителството ќе поднесе жалба за мерката куќен притвор на Драги Рашковски

Слободен печат

Судот му одреди куќен притвор на Драги Рашковски

Слободен печат

Лесковчанка му се заканувала на поранешниот дека ќе го убие

Приведени се млади момчиња кои го вееја албанско знаме во Митровица

Актерот Бранислав Видаковиќ парично е казнет за нелегално поседување дрога

Остави Коментар