Tag : муцунски

Вести Македонија

Негативни на ковид-19 се пратениците и вработените во Собранието кои имале контакт со Муцунски

Слободен печат
Петмина собраниски службеници и неколкумина пратеници се негативни на ковид-19 поради контакт со пратеникот и претседател на Комисијата за финансирање и буџет Тимчо Муцунски од...
Вести Македонија

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандмани на Буџетот со кои се бара политики за намалување на загадувањето

Слободен печат
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата поднела амандмани на Буџетот за 2021 за итни и интерветни политики насочени кон намалувањето на загадувањето и справувањето со сите...
Вести Македонија

ВИДЕО | Муцунски: ВМРО ДПМНЕ посакува меѓувладина конференција и преговори со ЕУ, но не по секоја цена

Слободен печат
Неразбирлива е позицијата на Бугарија во односите со Македонија и спротивна е со сите меѓународни конвенции. Таа истовремено штети на регионалниот интерес на ЕУ и...
Вести Македонија

Муцунски: Бугарија има доста апсурдна позиција

Слободен печат
Тимчо Муцунски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на гостувањето во емисијата „Топ тема“ што се емитува на телевизија Телма рече дека Република Македонија треба да воспостави национална...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Берлинскиот процес „пропаѓа“ во балканскиот процеп

Лука Андреев
Различни се проценките дали и колку Македонија и Бугарија успеаја да ги соберат плодовите од копретседавањето со Берлинскиот процес, чии заложби се политичко и економско...
Вести Македонија

Муцунски: ВМРО-ДПМНЕ поднесе околу 170 амандмани за ребалансот на Буџетот

Слободен печат
ВМРО-ДПМНЕ поднесе околу 170 амандмани на комисиската расправа за ребалансот на Буџетот изјави пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување на Сител. -Утре ја почнуваме...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Апасиев со кредит од 3,5 милиони денари, Муцунски нема стан: Каков имот пријавиле пратениците? (ФОТО)

Алек Стојковски
Државната комисија за спречување корупција изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери, меѓу кои и лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Апасиев...
Вести Избори 2020

Муцунски: По 15 јули ќе дојде влада која ќе ги штити националните интереси

Слободен печат
Кандидатот за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски се обрати од Аеродром од каде што порача дека од 15 јули ќе дојде влада која...
Вести Македонија Слајдер

Муцунски: Случајот Рекет е класичен пример за режијата која постои во правосудството од страна на власта

Слободен печат
Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, истакна дека...
Вести Македонија

Муцунски до Царовска: Барате граѓаните да го поддржат бројот три, а во три години имате направено три амнестии

Слободен печат
Тимчо Муцунски, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашното гостување во „Само вистина” на Канал 5...