Tag : Монпеље

Спорт Фудбал

И тоа се случува: Нејмар доби жолт картон поради дриблинг! (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ изминатиот викенд пред своите верни навивачи во најсилното француско фудбалско првенство убедливо славеше против Монпеље со резултат 5:0 во рамките од 22. коло. Парискиот...
Ракомет Спорт

Вардар пронајде нов голман во Франција!?

Слободен печат
Актуелниот бранител на титулата во Лигата на шампионите, Вардар за пет дена ќе ги започне зимските подготовки. Новиот тренер Стевче Алушовски ќе прозива на 13...
Вести Свет

Нови протести на „Жолтите елеци“

Слободен печат
Француското граѓанско движење „Жолти елеци“ денеска после подолг период продолжуваат со протестите. Протести се најавени во Париз, Бордо и Монпеље. Градските власти на Париз како...