13 C
Скопје

Tag : момчиња

Хроника

Трагедија кај Мајданпек, две момчиња спасени од давење, по третото се трага

Тешка несреќа се случи синоќа околу 22 часот на патот кон Рајковата пештера во Мајданпек. Возилото „пежо“ во кое биле три млади момчиња од засега...
Хроника

Повредени четири момчиња во Штип

Вчера во 7.30 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопат Миладиновци – Штип, во близина на надвозникот за с.Криви Дол, патничко возило „бмв...
Хроника

Млад возач предизвикал сообраќајка во која загина две момчиња

Синоќа околу 22,25 часот на патот Д-306 во Кожино крај Задар се случила сообраќајна незгода во која загинале две лица. Според резултатите од истрагата водена...
Хроника

Приведени се млади момчиња кои го вееја албанско знаме во Митровица

Косовската полиција уапси двајца помлади Албанци во Косовска Митровица и им напиша прекршочни пријави за движење за време на полицискиот час. Во исто време, за...
Вести Македонија Слајдер

Жал во Кавадарци: Почина и дедото на браќата од Кавадарци кои ја загубија битката со ковид-19

Слободен печат
На ковид одделение во Кавадарци починал дедото на двете момчиња кои претходно починаа на Инфективната клиника. Оваа информација дополнително ја растревожи Тиквешијата, откако претходно ја...
Вести Свет

Близу Цирих упасени две млади момчиња поврзани со нападот во Виена

Слободен печат
Двајца млади момчиња од Швајцарија, на возраст од 18 и 24 години се уапсени во Винтертур, близу Цирих, во северна Швајцарија, во врска со џихадистичкиот...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Нераскинливо пријателство – Две седумгодишни момчиња не се виделе со месеци, а нивната повторна средба расплака многумина

Слободен печат
Кога конечно се сретнале, ниту Карсон ниту Кејд, најдобрите другари, не можеле да го сокријат воодушевувањето и возбудата, па тука паднала и по некоја солза....
Живот Магазин Магазин слајдер

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат
Храбар потег на момчињата кои одлучија да не ги чекаат пожарникарите… Голем пожар избил во една стамбена зграда во Париз, а еден стар човек бил...
Забава Магазин Магазин слајдер

Мислеле дека група момчиња ќе им го ограбат домот, но тие всушност им го спасија животот (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот брачен пар Миранда (22) и Брендон (23) Тејлор од Флорида, за малку не повикале полиција поради една група од момчиња која правела нешто чудно...
Вести Свет

Момчиња од Австралија намамиле педофил, па го претепале до смрт

Слободен печат
Полицијата во Нов Јужен Велс уапси 17-годишен тинејџер, а против две момчиња на иста возраст е поднесено обвинение поради сомнение дека до смрт го претепале...