20 C
Скопје

Tag : млад кромид

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Доаѓа сезоната на младиот кромид – одличен заштитник на доброто здравје

Слободен Печат
Младиот кромид содржи голем број витамини и минерали корисни за здравјето, па затоа вреди да се вклучи во вашата секојдневна исхрана. Познато е дека младиот...
Здравје Магазин

Еве зошто е добро да јадете млад кромид, има куп здравствени предности

Слободен печат
Помага при настинки, го симнува високиот крвен притисок, ама има и позитивно делување против стрес и замор. Во продолжение прочитајте кои здравствени проблеми младиот кромид...