Tag : митрополитот Амфилохије

Ви Препорачуваме Колумни

Вучиќ – од марионетата на Мило до неговиот господар

Жељко Ивановиќ
Долго време, Вучиќ беше должник и марионета на Мило. За неговиот психолошки профил тоа беше многу болно и фрустрирачки. Тој јуначки трпеше и ја играше...
Вести Регион

Амфилохије: Власта ќе преговара со мене, а не со Патријаршијата

Слободен печат
Митрополитот црногорско-приморски Амфилохије изјави дека евентуалните преговори за темелен договор, кој се однесува на црковниот имот во Црна Гора, властите ќе ги водат со него,...
Вести Регион Слајдер

Амфилохије одговори на последното предупредување од Марковиќ: Црквата не поттикнува демонстрации

Слободен печат
Митрополитот црногорско-приморски вечерва му одговори на црногорскиот премиер Душко Марковиќ дека Црквата не ги поттикнува демонстрациите, особено не оние насилните, ниту пак на судири со...
Вести Регион Слајдер

Црногорскиот премиер до митрополитот Амфилохије: Ова е последно предупредување

Слободен печат
Црногорскиот премиер Душко Марковиќ го предупреди денеска митрополитот Амфилохије да не поттикнува немири во Црна Гора. – Ова е последно предупредување до митрополитот Амфилохије да...