• мирко ивановски

ВИДЕО: Ивановски со гол и асистенција во победата на Динамо Букурешт

Составот на Динамо Букурешт убедливо со 4:0 славеше на домашен терен против екипата на Газ Метан во рамките од 27 коло во најсилното романско првенство. Гол серијата ја стартуваше македонскиот интернациоалец Мирко Ивановски во 21 минута од средбата. За него ова е вкупно трет погодок во 19 настапи за неговиот клуб во шампионатот. Голот можете …

ВИДЕО: Ивановски со гол и асистенција во победата на Динамо Букурешт Read More »