15.8 C
Скопје

Tag : милијардер

Вести Економија Слајдер

Германските медиуми: Сомнителниот инвеститор Богољуб Кариќ е спасител на германскиот пазар на недвижнини

Слободен печат
Српскиотот милијардер Богољуб Кариќ стана сопственик на 4,2 проценти од германската компанија за недвижнини Ајмакс, пишува печатот во Германија. Компанијата Ајмакс не беше многу привлечна...
Останатo Спорт

Федерер ќе стане петтиот спортист милијардер

Слободен печат
Рожер Федерер до крајот на 2021 година би требало да стане дел од елитен клуб на спортисти каде моментно „членуваат“ Мајкл Џордан, Тајгер Вудс, Флојд...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат
Светот е изненаден од разводот на Бил и Мелинда Гејтс, а во медиумите се објавуваат непознати детали од нивниот однос. Според последните наводи, брачната двојка...
Ви Препорачуваме Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат
Илон Маск, еден од најбогатите луѓе на светот, како гостин-водител на американското телевизиско шоу „Сабота вечер во живо“ рекол дека има Аспергеров синдром. Во воведното...
Живот Магазин Магазин слајдер

На бизнисменот Метју Молдинг најважни му се вработените: Им дал подарок вреден 23,5 милиони евра

Слободен печат
Милијардерот Метју Молдинг заработи 930 милиони евра откако скокна цената на акциите на неговата компанија „Хат груп“. Четириесет и осумгодишниот Молдинг ја основал компанијата со...
Спорт Фудбал

Меси наскоро ќе му се придружи на Роналдо, ќе стане милијардер

Слободен печат
Според магазинот „Форбс“, вкупната заработка на Лионел Меси ќе дојде до бројката од една милијарда долари доколку наредната сезона ја помине во редовите на Барселона....
Вести Свет

Кинеската полиција го спаси милијардерот кој од вчера беше држен во заложништво

Слободен печат
Кинеската полиција го спаси милијардерот Хе Сијангжан, кого од вчера киднапери го држеа во заложништво, под закана дека ќе активираат експлозив. Кинескиот милијардер е спасен...
Спорт Фудбал

Роналдо стана милијардер, но е далеку од најбогат фудбалер на светот

Слободен печат
Титулата на најбогатиот фудбалер не му припаѓа на мегаѕвездата Кристијано Роналдо кој неодамна стана милијардер, туку на фудбалер за кого најверојатно никогаш не сте слушнале....
Спорт Фудбал

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат
Најголемата ѕвезда на Јувентус од Торино е секако Кристијано Роналдо кој стана првиот фудбалер во историјата кој во кариерата заработи милијарда долари. Тој е само...
Живот Магазин Магазин слајдер

Мета – американскиот милијардер: Оваа „дипфејк” снимка го преплави интернетот во Русија (ВИДЕО)

Слободен печат
Илон Маск, технолошки милијардер и основач на „Space X” со чија ракета двајца астронаути успешно пристигнаа на Меѓународната вселенска станица, станал нова инспирација за руските...