-3.7 C
Скопје

Tag : Мик Џегер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарниот хит на Ролингстоунс – „Satisfaction“ бил снимен за еден ден!

Слободен Печат
„The Rolling Stones“  за време на нивната трета северно-американска турнеја, на 12 мај 1965 година во RCA Hollywood студиото за еден ден ја снимиле легендарната...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Никола Тесла и жените: Синот на Мик Џегер ќе снима филм за тајните љубови на славниот научник

Слободен печат
Режисерот и продуцент Џејмс Џегер, синот на Мик Џегер, се подготвува да сними нов филм за Никола Тесла. Станува збор за љубовна драма во која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Rolling stones“ првиот албум го снимија во соба од картони за јајца и тоа за четири дена: Останатото е историја! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сега веќе легендарната група „Rolling stones“ својот прв албум го објавија на денешен ден, 16 април, 1964 година во Велика Британија. Иако стануваше збор за...
Забава Магазин

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Слободен печат
Мик Џегер (76) во последната улога во трилерот „The burnt orange heresy“, глуми богат колекционер на уметнини на Џозеф Касиди, пренесува Ројтерс. Филмот, во кој глуми и Доналд Сатерленд,...
Еспресо Шоу биз

Мик Џегер по операцијата: Жив, Здрав и повторно во акција! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фронтменот на легендарните „Ролингстоунс“ Мик Џегер, на твитер објави видео снимка, на која се гледа како игра во својот претпознатлив стил, со што му покажа...
Еспресо Шоу биз

Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Слободен печат
Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција на срцев...