Tag : мемоари

Кошарка Спорт

Мемоарите на починатиот генерален менаџер Краус ја откриваат вистинската причина за распадот на Чикаго

Слободен печат
Уште пред почетокот на сезоната 1997/98 кошаркарите на Чикаго булс знаеја дека тоа ќе им биде последната заедничка сезона, а токму поради тоа и документарниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Објавени потресните мемоари на славниот актер во врска со Анџелина Џоли: Таа е ангел, најголем од сите…

Слободен печат
Вал Килмер (60) во својата нова книга „I’m Your Huckleberry“ пишува за врската со Анџелина Џоли (44), која ја запозна на снимањето на драмата „Александар...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Сноуден пребарувал за вонземјаните по сите мрежи на ЦИА, еве што открил

Слободен печат
Едвард Сноуден, поранешен вработен во Централната разузнавачка агенција и Националната агенција за безбедност, во јавноста познат откако го откри сандалот за американското шпионирање на своите...
Вести Свет

Сноуден ги објави своите мемоари

Слободен печат
Во 20 земји денеска започнува продажбата на мемоарите на Едвард Сноуден, поранешен вработен во Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД и еден од најпознатите...
Вести Свет

На 17 септември ќе бидат објавени мемоарите на Сноуден

Слободен печат
Поранешниот соработник на американската Национална агенција за безбедност (НСА) Едвард Сноуден напиша мемоари кои ќе бидат објавени на 17 септември. Книгата на човекот кој објави...