• меџити

Меџити: Коалицијата „Влен“ не бојкотира, туку повикуваме нашите гласачи да излезат да гласаат за некој од двајцата претседателски кандидати

Изет Меџити, претседател на Демократското движење и носител на листа во Првата изборна единица од албанската опозициска коалиција „Влен“ на денешната прес-конференција нагласи дека тие не бојкотираат, туку, како што рече, повикуваат нивните гласачи да излезат и да гласат на претседателските избори за еден од двајцата кандидати. -Не, не одиме на бојкот. Ги повикуваме нашите …

Меџити: Коалицијата „Влен“ не бојкотира, туку повикуваме нашите гласачи да излезат да гласаат за некој од двајцата претседателски кандидати Read More »