4 C
Скопје

Tag : масовна тепачка

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО I Ненад Рашиќ: Дозволете ми јас да бидам вашата цел, не треба да страдаат ничии деца

И.И.
Косовската полиција сè уште го расветлува случајот по вчерашниот масовен напад врз синот на српскиот политичар од централно Косово, Ненад Рашиќ, при што средношколецот се...
Вести Македонија Слајдер

Масовна тепачка во Гостивар: Повредена жена, приведени двајца насилници

Слободен печат
Две лица се приведени во полициска станица, откако биле пријавени дека физички нападнале двајца помлади гостиварци. Во масовната тепачка која се случила синоќа на улицата...
Вести Свет

Виена: Во ресторан се степале 50 членови на едно семејство, полцијата морала да бара засилување

Слободен печат
Дури 50 луѓе учествувале во голема тепачка во Виена, кога членови на едно српско семејство се собрале во еден тамошен ресторан. По настаните, реагирала полицијата...
Останатo Спорт

Масовна тепачка на првенство во бокс (ВИДЕО)

Слободен печат
Тепачката изби уште на самото отворање, а освен боксови „летаа“ и маси и столици. За да ја смири ситуацијата мораше да реагира и полицијата, а...
Останатo Спорт

МАСОВНА ТЕПАЧКА покрај ринг, тренер избодел друг тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на ММА турнир во Нур-Султан, наводно еден тренер избодел друг тренер што предизвика масовна тепачка помеѓу двата тима. Во тепачката се вклучија и...