18 C
Скопје

Tag : Марко Верати

Спорт Фудбал

ПСЖ е лош губитник, играчите го обвинија судијата дека ги навредувал

Слободен печат
Фудбалерите на ПСЖ делуваа немоќно на реваншот во ЛШ против Манчестер сити, а тоа внесе голема нервоза во нивните редови. Тие загубија со 2:0 во...
Спорт Фудбал

Ибра: Доколку Погба сака да си оди, пуштете го!

Слободен печат
Летово доста се говори околу неговата иднина, дали ќе остане на „Олд Трафорд“ или пак една од понудите кои доаѓаат од Реал Мадрид и Јувентус....
Спорт Фудбал

Верати: Немојте со сила да го задржувате Нејмар!

Слободен печат
Иако призна дека има голема желба да остане Бразилецот, Верати смета дека не е добро да се задржува играчи, кој не сака да игра во...