18 C
Скопје

Tag : макс ферстапен

Спорт Фудбал

Хамилтон на две победи од јубилеј, светскиот шампион ја освои и „Каталуња“

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон славеше денеска на Големата награда на Шпанија, четврта трка оваа сезона во Формула 1 шампионатот. Седумкратниот светски шампион на патеката...
Останатo Спорт

Историска 100-та пол позиција за Хамилтон

Слободен печат
Возачот на Мерцедес и актуелен Ф1 шампион, Луис Хамилтон денеска ја оствари историската 100-та пол позиција. Хамилтон беше најбрз во квалификациите за утрешната трка за...
Останатo Спорт

Хамилтон ита кон јубилеј, Британецот уште еднаш ја освои Португалија

Слободен печат
Седумкратниот светски шампион, возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон денеска триумфираше на трката за Големата награда на Португалија во рамките од Формула 1 шампионатот и така...
Останатo Спорт

Ф1: Прва победа за Ферстапен во Италија

Слободен печат
Возачот на Ред Вул, Макс Ферстапен ја оствари првата победа во кариерата на патеките во Италија откако слевеше на трката за Големата награда на Емилија...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Невидена драма во Бахреин со среќен крај за Хамилтон!

Слободен печат
Светскиот шампион Луис Хамилтон на Мерцедес денеска е победник на првата трка сезонава во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Бахреин. Британецот беше најбрз...
Останатo Спорт

Ферстапен ќе статува од пол позицијата на првата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат
Откако беше најбрз на сите три слободни тренинзи, возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен беше најдобар и во квалификациите за трката за Големата награда на...
Останатo Спорт

„Ред Бул“ ќе има одлично дуо во трката за шампионската титула!

Слободен печат
Серхио Перес од Мексико од денеска и официјално е нов возач на Формула 1 тимот „Ред Бул“. Во австриската екипа го менува Алекс Албон, кој...
Останатo Спорт

Заврши Ф1 сезоната, Ферстапен најдобар во Абу Даби

Слободен печат
Макс Ферстапен триумфираше на последната трка сезонава во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Абу Даби, Обединети Арапски Емирати. Холандскиот возач на „Ред Бул“...
Останатo Спорт

Ф1: Ферстапен ќе стартува од пол позицијата на последната трка сезонава

Слободен печат
Макс Ферстапен за прв пат успеа да биде побрз од Валтери Ботас и Луис Хамилтон и тоа на патеката на која Мерцедес традиционално е најдобар....
Останатo Спорт

Познати платите на возачите во Ф1, Хамилтон заработил колку и 14 возачи заедно

Слободен печат
Возачите во Формула 1 се меѓу најдоброплатите спортисти на светот, а кога станува збор за платите оваа година, очекувано највеќе заработи шампионот Луис Хамилтон. Британецот...