Tag : магнезиум

Здравје Магазин Магазин слајдер

За да се бори телото со коронавирусот, треба да ги внесувате овие витамини!

Васко Спасоски
Лекарите ширум светот, меѓу кои и руските доктори, дошле до заклучок дека телото може успешно да му се спротивстави на коронавирусот ако ги има овие...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Копнежот по чоколада е сигнал дека ви недостига магнезиум

Слободен печат
Ненадејната желба за одреден вид храна често се поврзува со бременост, но силното копнеење за одреден производ не се јавува само кај идните мајки. Понекогаш,...
Здравје Магазин

Здрава диета: Магнезиум за слабеење и да ги зајакнете коските!

Васко Спасоски
Исхраната со магнезиум е наменета за оние кои сакаат да изгубат вишок килограми, без да го загрозат нивното здравје. Всушност, консумирањето храна која содржи високи...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Ситуации во кои магнезиумот може да ве спаси

Слободен Печат
Магнезиумот спаѓа во групата на најважните минерали и е животно важна состојка на клетките на организмот. Неговата главна улога е активирање на многубројни ензими вклучени...
Здравје Магазин

ПОСТОЈАНА ЖЕЛБА ЗА БЛАГО: На вашето тело му недостига ова…

Слободен печат
Постојаната потреба од нешто слатко, може да покаже на недостаток на одредени хранливи состојки во вашето тело....
Здравје Магазин Слободна ТВ

Што се случува кога вашето тело нема доволно магнезиум? (ВИДЕО)

Слободен печат
Вашето срце, бубрезите, белите дробови, на сите им е потребен магнезиумот за да функционираат правилно....
Еспресо Здравје

Намирници кои се природен извор на магнезиум

Слободен печат
Магнезиумот ја подобрува енергијата, ви помага да имате подобар сон и ви ги одржува хормоните во рамнотежа. Покрај тоа што можете да го купите како...