Tag : магаре

Вести Македонија Слајдер

Твитер гори: Магаре врзано карши Влада, се фаќа сеир дека дошло по грант од 83.000 евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Видео со врзано магаре спроти објектот на Владата е поставено на Твитер што веднаш е споделувано и на останатите социјални платформи, но привлече внимание и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Има 47 килограми и се плаши од магаре: Погледнете го новиот миленик на Арнолд Шварценегер! (ФОТО)

Васко Спасоски
Додека трае пандемијата од коронавирусот, Арнолд Шварценегер го зголеми бројот на свои домашни миленичиња. По магаренцето Лулу и понито Виски, актерот се пофали дека во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатиот терминатор Арнолд Шварценегер (72) не се одвјува од своите домашни миленици, меѓу кои е и бескрајно симпатичното магаре Лулу, со кое најдобро се запознавме...
Култура Некатегоризирано

Контроверзна српска уметница добива милиони за да гледа во магаре, а се појавува и во „Сексот и градот“

Слободен печат
Ретроспективната изложба „Чистачка“ од Марина Абрамовиќ, која се отвори на 21 септември во Музејот на современа уметност во Белград, е обележана како најголема културна манифестација...
Вести Регион

БИЗАРНИ СУВЕНИРИ: Продаваат измет од магаре, туристите не прашуваат за цена

Слободен печат
Туристите не прашуваат за цена, туку брзаат да го купат бидејќи веруваат дека ќе им донесе среќа....