Tag : љубомир младеновски

Кошарка Спорт

Младеновски: Со двоцифрена победа над Естонија шансите за пласман на ЕП се зголемуваат

Слободен печат
Кошаркарот на Работнички, Љубомир Младеновски е еден од оние играчи кои се наоѓаат на списокот на селекторот Александар Тодоров, а се наоѓа во  натпреварувачки ритам....
Кошарка Спорт

Репрезентативниот центар се врати во Работнички

Слободен печат
Љубомир Младеновски одлучи во новата сезона да ги брани боите на Работнички со кој ќе атакува на двојната круна, а таа веќе ја има вкусено...
Кошарка

Младеновски и МЗТ Скопје „раскинаа“

Зоран Спасоски
Шампионот на Македонија, МЗТ Скопје и репрезентативецот Љубомир Младеновски, се согласија за предвремен раскин на договорот кој имаше важност и за наредната сезона. Причината за...
MacedonianAlbanian