Tag : лобирање

Вести Регион

Тајните мејлови на Харадинај и неконвенционалниот начин на лобирање кај високите претставници на САД

Слободен печат
Минатиот декември, Вашингтон со неверување го дочека сознанието дека премиерот на Косово Рамуш Харадинај, ангажирал лобисти кои се обидувале преку официјални канали да договорат негови...