Tag : лидерска средба

Вести Македонија Слајдер

Заев: Немаме комуникација, но верувам дека ќе се одржи лидерска средба

Слободен печат
Немаме директна комуникација меѓу нас. Верувам дека ќе се одржи лидерска средба, заради тоа што можноста за одржување на лидерска средба навистина е до истекот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Касами: Да не се трга од партискиот, туку од општиот интерес – Ако не јуни или август, избори во јули

Слободен печат
Дебатата кај претседателот беше многу долга и жешка. Некои од лидерите кои седнаа на главната маса не се спремни да се соочат со ситуацијата дека...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: ВМРО-ДПМНЕ е командувана од истиот центар во Будимпешта, избори 22 дена по завршување на вонредната состојба (ВИДЕО)

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски гостуваше во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ каде брифираше за новите околности по завршувањето на лидерската средба каде повторно...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Петковски: Целта на Мицковски е да се создаде за лични интереси, невозможна состојба во државата, ДУИ секогаш коалицира со поуспешната партија од македонскиот блок

Слободен печат
Лидерската средба е компромитација на политичкиот систем, односно забава за народ. Никаде не се користи, ни на Исток ни на Запад. Сите таму не го...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Лидерите не се испазарија за датумот за избори

Соња Христовска Угриновска
Лидерите на политичките партии вчера со часови лицитирале со датумот кога да се одржат предвремените парламентарни избори на лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски и...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Не постои друг датум освен 21 јуни, засега нема најава за друга лидерска средба

Слободен печат
Избори ќе има и од тоа нема бегање, не постои друг датум освен 21 јуни, порача лидерот на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба кај...
Вести Македонија

Заев: Сега е вистински момент да се излезе на избори и тоа од здравствен, економски и од демократски акспект (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во своето обраќање даде коментар за извинувањето на Христијан Мицкоски го граѓаните, затоа што имале лидерска средба, а самата лидерска...
Вести Македонија Слајдер

Касами: Нашиот предлог беше јуни, но за тоа ќе се одлучи откако ќе биде прекината вонредната состојба

Слободен печат
Лидерот на Движењето Беса Билал Касами денеска по лидерската средба изрази жалење за тоа што не беше постигнат договор за нов термин за избори. Тој...
Вести Македонија

ДПА смета дека изборите треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба

Слободен печат
Демократска партија на Албанците (ДПА) смета дека избори треба да се одржат 22 дена по завршување на вонредната состојба, со почитување на препораките. – Нашето...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Партиите нè се усогласија за датум за избори

Слободен печат
На денешната втора лидерска средба кај претседателот на државата не е постигнат консензус за датум за предвремени парламентарни избори. Првично овие избори беа закажани за...