Tag : летување

Вести Свет

Шефицата на австриските социјалдемократи на мета на критики поради тоа што одморот го минала во Сен Тропе

Слободен печат
Фотографијата на шефицата на Социјалдемократската партија на Австрија (СПО) Памела Ренди Вагнер од еден престижен и луксузен клуб во монденското летувалиште во Франција, Сен Тропе,...
Вести Македонија

Еве на која плажа се крие Талат Џафери (ФОТО)

Слободен печат
Претседателот на македонското Собрание Талат Џафери не сакаше да каже каде ќе оди на одмор, сепак како што јавува „Независен весник“ откриено е дека тој...
Еспресо Хороскоп

Патувајте според ѕвездите: Близнаците во Лондон, Скорпиите во Барселона

Слободен печат
Овен На вашиот знак најмногу му одговара динамичен и активен одмор. Не сакате да се сончате и да лежите на плажа, повеќе ве интересира акција...
Забава Магазин

Вака се летува во Грција (ФОТО)

Слободен печат
На Фејсбук страницата „Грција-група за туристи“ се појавила фотографија со опис: „Во Грција вака се летува“. На неа во средина се гледа група девојки како...
Забава Магазин

Ако летувате во Грција, обрнете внимание на ОВИЕ сообраќајни правила

Слободен печат
Можете да останете „заглавени“ во Грција цел викенд......
Забава Магазин

Што можете да очекувате ако одлучите да летувате во ЦРНА ГОРА

Слободен печат
Во последните неколку години црногорскиот туризам остварува значителна стапка на раст. Една од поубавите дестинации која можете да ја посетите е токму црногорското приморје. Карактеристичната...