Tag : лептокарија

Вести Скопје

Ќе се отстрани дивоградбата на кафулето во Лептокарија

Застаклената тераса, која деновиве беше подигната на просторот пред кафулето „Џовани“ во Лептокарија ќе биде отстранета, затоа што била дивоградба. Ова е решението на Секторот...
Вести Скопје

400 украсни растенија ќе ја красат „Лептокарија”

Слободен печат
Украсни растенија од типот Cupressus, Ilex, Buxsus, Juniperus, Lavanda и Acer ќе го красат ТЦ „Лептокарија“ во Карпош 3. Предниот, средишниот и задниот дел на...
Хроника

Тинејџер физички нападнат во трговскиот центар Лептокарија

Слободен печат
По полноќ З.С.(47) од Скопје пријавил во полиција дека синоќа околу 22:30 часот во трговскиот центар Лептокарија, по претходна расправија, неговиот 16-годишен син бил физички...
Хроника

Џеки Чен сред бел ден со САТАР во „Лептокарија“ збрка маж (ВИДЕО)

Алек Стојковски
Во „Лептокарија“, општина Карпош денеска се случувала сцена како од филм, каде маж и жена, најверојатно вработени во кинеската продавница за храна бркале маж со...