6 C
Скопје

Tag : лефкада

Вести Регион

Во близина на Лефкада: Пронајден чамец со 30 мигранти, уапсени четири лица со украинско потекло

Слободен печат
Крајбрежната служба на грчкиот остров Лефкада, во близина на копното, открила чамец со околу 30 мигранти, меѓу кои и шест деца, објавија грчките медиуми. Притоа...
Забава Магазин

ЗАПРОСУВАЊЕ КАКО НА ФИЛМ: Момче од Србија ја запросило девојката на најоригинален начин

Слободен печат
Момче од Сремска Митровица сакало на својата девојка Милица да ѝ приреди необично изненадувње. Сè се одиграло на нивната омилена плажа на Лефкада. Девојката на...
Магазин Семејство

ЛЕТУВАЊЕ ВО ГРЦИЈА: Внимавајте, опасноста демне во плиткото!

Слободен печат
Без гумени или пластични сандали не влегувајте во вода бидејќи и во плиткото демне опасност. На фејсбук-групите посветени на Грција со денови кружи предупредување за...
Еспресо Шоу биз

СЕ РАЗГОЛЕ НА ЛЕФКАДА: Нашиот модел по танга на плажа

Слободен печат
Популарната Катарина Ивановска велигденските празници ги помина на песочните плажи на Лефкада. Таа на своите следбеници на Инстаграм им приреди несекојдневна глетка – се фотографираше...