18.8 C
Скопје

Tag : лажен

Вести Регион

Белосветки познатиот криминалец Звицер користел лажен македонски пасош, Интерпол го бара во Латинска Америка

Горан Наумовски
Безбедносните служби од регионот го лоцирале Радоје Звицер, наводен водач на „Кавачкиот клан“ во една од земјите во Јужна Америка. Како што дознава „Новости“, тој...
Хроника

Позитивни на коронавирус сакале да отпатуваат со лажен ПЦР тест

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против двајца браќа од Сарај, на возраст од 24 и 26 години, заради кривични дела...
Слајдер Хроника

Србин и Унгарка продавале лажен накит во Шпанија

Горан Наумовски
Српски државјанин на возраст од 45 години и 31-годишна Унгарка се уапсени во Фуенгирола, Шпанија, под сомнение дека измамиле човек за 20.000 евра на коj...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Измамената принцеза Дијана: Интервју добиено со лажни документи за абортус на кралската дадилка

Слободен печат
Принцезата Дајана наводно била изманипулирана со лажни документи за абортус на кралската дадилка Тиги Леџ-Бурк, за да го даде интервјуто во 1995 година, кое до...
Хроника

2.000 евра казна за жител на Кочани кој користел лажен ПЦР тест​

МИА Агенција
Против 46-годишен жител на Кочани Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлог за издавање казнен налог, бидејќи сторил кривично дело „Фалсификување исправа” односно лажна потврда...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО | Годината беше тешка, но не ја уби нашата смисла за хумор: Филмот „Смртта на 2020“ мора да го погледнете!

Слободен печат
Годината зад нас ќе остане запаметена како една од најтешките во целокупната светска популација, но она што донекаде е добра вест е дека смислата за...
Вести Регион

Србија: Лажна тревога за заболен од коронавирус, се применуваат превентивни мерки

МИА
Министерот за здравство на Србија, Златибор Лончар, во изјава за РТС нагласи дека пациент од Кина за кој во Белград се посомневале дека има коронавирус,...
Вести Економија

Охридска банка предупредува за фишинг напади и злоупотреба на лични податоци од непознати сторители

Слободен печат
Охридска банка ја известува јавноста дека непознати сторители, злоупотребувајќи го идентитетот на Банката преку лажно претставување, денес се обидуваат да извлечат лични податоци на клиенти...