20 C
Скопје

Tag : лаже

Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја обвини Меган Маркл дека лаже, остана без работа, а сега добива смртни закани: Се заколнаа дека ќе ме убијат пред моите три сина!

Слободен печат
Како услов за враќање на работното место на водителот на познатата утринска емисија, му било кажано дека тој мора да и се извини на сопругата...
Слајдер Хроника

Боки-13 тврди: Сведокот лаже

МИА Агенција
Судот даде пауза на денешното рочиште за случајот „Меѓународен сојуз”, со цел смирување на ситуацијата по исказот на сведокот на Јованка Стојановска – Кухар, дека...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Каков лажго сте вие? Хороскопот открива како лаже секој хороскопски знак!

Слободен печат
Според доминантните особини на вашиот хороскопски знак, може да се заклучи и на кој начин лажете, колку тешко ви паѓа тоа или колку лесно посегнувате...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шерон Стоун – „Кој и да ви каже дека изгледот не е важен, тој со сигурност ве лаже“

Слободен печат
Славната актерка Шерон Стоун наскоро ќе ја гледаме во драмската серија на „Netflix“, „Ratched“ чија тема му претходи на култниот филм „Лет над кукавичкото гнездо“....