Tag : кум

Забава Магазин Магазин слајдер

Сицилија дава по 3.000 евра за младенците што ќе се венчаат на островот

Слободен печат
Властите на Сицилија донесоа одлука да дадат по 3.000 евра на секој млад пар што ќе одлучи да се ожени на Сицилија. Понудата важи до...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Копола го преправа „Кум 3“, не му се допаѓа крајот

Слободен печат
Режисерот Френсис Форд Копола најави дека ќе објави нова, премонтирана верзија на „Кум 3“, која ќе биде „посоодветен заклучок“ на трилогијата за шефот на мафијата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Менаџерот и кумот на Јоксимовиќ, Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот по тешката борба!

Васко Спасоски
Познатиот српски естраден менаџер Бане Обрадовиќ го победи коронавирусот и го напушти Клиничкиот центар во Белград, каде се лекуваше изминатите две недели. Обрадовиќ имал температура...
Вести Скопје

Се одржа традиционалното собирање на бадникови гранчиња на Водно

Слободен печат
Градоначалникот Шилегов денеска присуствуваше на традиционалното собирање на бадникови гранчиња, кое се одржа во месноста Говрлевска Краста, на јужните падини на Водно. Оваа манифестација традиционално...
Вести Скопје

Кумот и здравичарот на Бадник 2020 ќе се сретнат со скопјани

Слободен печат
Средба на скопјани со кумот и здравичарот на Бадник 2020 по 28 пат ќе се одржи денеска во организација на Граѓанското здружение Одбор за традиционална прослава на...
Вести Скопје

Новиот кум бадникар е Антони Пешев, а здравичар ќе биде Климе Коробар

Слободен печат
Здружението на граѓани Одбор за традиционална прослава на Бадник во Скопје, денеска на прес конференција ги соопшти новиот кум и здравичар за 2020 година. Претседавачот...
Еспресо Шоу биз

Родени на ист ден: Овој актер веројатно ќе му биде кум на малиот принц (ФОТО)

Слободен печат
Шпекулациите веќе почнаа… кој ќе му биде кум на малиот принц? Само што британскиот принц Хари и Меган Маркл го добија првото дете, британските медиуми...