• кулинарство

ВИДЕО | Огненовски шеф на таверната „Тоскана“: Се заробив во светот на храна и вино и до ден денес не можам да излезам

-Се заробив во светот на храна и вино и до ден денес не можам да излезам. Се работи за бутик ресторанче, намерно е направено мало за да имаме доволно време да посветиме внимание на припремите кои почнуваат рано сабајле од пет часот,, изјави во Утрински брифинг Влатко Огненовски, сопственик и шеф во таверна „Тоскана“. -Се …

ВИДЕО | Огненовски шеф на таверната „Тоскана“: Се заробив во светот на храна и вино и до ден денес не можам да излезам Read More »