Tag : крштевка

Еспресо Шоу биз

Викторија и Дејвид Бекам ги крстија децата, а кума им беше Ева Лонгорија! (ФОТО)

Слободен Печат
Еден од најславните парови, Викторија (45) и Дејвид Бекам (44), ги крстија синот Круз (14) и ќерката Харпер (8), а кумови им се Ева Лонгорија...
Вести Свет

СКАНДАЛОЗНО однесување во ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: Свештеникот суспендиран по вознемирувачката КРШТЕВКА (ВИДЕО)

Слободен печат
Свештеникот Василиј Нечепоренко (55) познат под името Фотиос е суспендиран на една година по вознемирувачката церемонија која е завршена со поднесување на полициски извештај. Инцидентот...