20.8 C
Скопје

Tag : кршење

Живот Магазин Магазин слајдер

Трикови како да победите во кршењето со јајца, но придржувајте се кон овие совети

Слободен печат
Кршењето со јајца е една од велигденските традиции, особено на голема радост на помладите членови на семејството. Уште вечерва, по полноќ, и во текот на...
Вести Свет Слајдер

ЕУ го обвини Епл за кршење на антимонополските правила

МИА Агенција
Регулаторите на Европската унија денеска ја обвинија американската компанија „Епл” за кршење на антимонополските правила на европскиот блок и за нарушување на конкуренцијата во областа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата нареди кршење на традицијата на погребот на принцот Филип: Никој не смее да ги посрами нејзиниот син и внук

Слободен печат
Принцот Филип ќе биде погребан во сабота, на поинаков начин од тоа што е вообичаено во кралското семејство… Традицијата според која членовите на кралското семејство...
Вести Свет Слајдер

Славела роденден: Норвешката премиерка Ерна Солберг под истрага за кршење на епидемиолошките мерки

Слободен печат
Премиерката на Норвешка, Ерна Солберг е под истрага поради евентуално кршење на мерките за борба против ковид-19, соопшти денеска полицијата. Солберг во текот на минатиот...
Вести Свет Слајдер

Состанок на Советот на ОН: Кина ги повика САД да прекинат со кршење на човековите права

Слободен печат
Кина на состанокот на Советот на Обединетите Нации (ОН) ги повика САД веднаш да „прекинат со кршење на човековите права и да преземат ефикасни мерки...
Вести Свет

САД со ревидирана листа на осомничени за кршење на човекови права: Нема виза за нови кинески функционери и членови на нивните семејства

Слободен печат
Соединетите Американски Држави денеска објавија нова листа со кинески функционери кои се осомничени за кршење на човековите права и за нив ќе нема издавање на...
Вести Регион Слајдер

Борисов: Правната држава не се постигнува со грубо кршење на владеењето на правото

МИА Агенција
„Тоталитарните режими уништија милиони човечки судбини. За насилството и суровоста, со која се поткопаа основните слободи, нема место во денешниот свет!”, напиша премиерот Бојко Борисов...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

АРМИЈА ОД 15.000 ВАГАБОНТИ: Македонските ученици на Инстаграм ги вандализираат училиштата

Слободен печат
Ученици од Македонија имаат група на социјалната мрежа Инстаграм, под назив „Crazy.school.videos.mk“, каде се објавуваат видеа во кои се гледа како тие палат клупи и...
Вести Свет

Голема расправија, врескање и кршење во домот на Борис Џонсон

Слободен печат
Како што пренесува Гардијан, во станот на поранешниот шеф на британската дипломатија, Борис Џонсон и неговата партнерка Кери Симондс, интервенирала полицијата по пријавата од граѓаните...
Вести Регион

Тензично во Тропоја, се кршат гласачки места (ВИДЕО)

Слободен печат
Неидентификувани лица, денеска влегле во просториите на Зонската комисија за изборна администрација (ЗКИА) број 9, во Културниот дом во Бајрам Цур во Тропоја, Албанија, остранувајќи...