-4 C
Скопје

Tag : критики

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кајли Џенер повторно на мета на критики – Иритантно е колку се фотошопира

Слободен печат
Кајли Џенер поради фотошопираните фотографии кои ги објави на Инстаграм, се најде на мета на критики од своите следбеници. Не е новост дека најмладата сестра...
Вести Свет

Сенаторот Ромни со критики до републиканците и до демократите: Предизборна кампања „натопена со омраза“

Слободен печат
Републиканскиот сенатор Мит Ромни, поранешен кандидат за американски претседател, го обвини Доналд Трамп дека придонесува за предизборна кампања да биде „натопена со омраза”. Тој истакна...
Вести Свет

Унгарија: Извештајот на ЕК за владеење на правото е „апсурден и неточен”

Слободен печат
Извештајот на Европската комисија (ЕК) за владеење на правото, кој е објавен денеска, е „апсурден и неточен и не може да биде основа за подлабока...
Вести Македонија Слајдер

Заев: Критиките на опозицијата се без аргументи, како да им пречи што економските мерки се наменети за граѓаните од различни категории

Слободен печат
Сите земји земаат кредити за да го помагаат стопанството зашто ниту една земја не е толку силна за да обезбеди самостојно толку многу финансиски средства...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Клои Кардашијан повторно мета на критики поради изгледот: Биди своја! (ФОТО)

Слободен Печат
Клои Кардашијан, една од сестрите во кланот Кардашијан-Џенер и водителка во емисијата „Revenge Body“ во рамките на попуалрниот ТВ-проект на телевизиската куќа „Е!“ промовира љубов...
Вести Свет Слајдер

Трамп со нова „мета“ за критики: Германија должи милијарди долари на НАТО и тоа мора да го платат

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп го критикува својот сојузник во Европа, Германија, поради наводни долгови кон НАТО и за Северен тек 2, пренесуваат германските медиуми. Трамп...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Американскиот рапер Ајс Кјуб објави фотографија од југословенска хероина на твитер, за последните објави медиумите го обвинуваат за ширење на руска пропаганда и антисемитизам (ФОТО)

Слободен Печат
Американскиот рапер, актер и автор Ајс Кјуб се најде како мета на жестоки критики поради објавување на фотографии за кои се тврди дека шират антисемитизам,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Брајан Адамс ги шокираше фановите : Поради алчните гадови кои јадат лилјаци сè е на чеќање

Слободен печат
Славниот канадски рокер Брајан Адамс се најде на мета на критики поради статусот на Твитер кој на крајот го избриша. Имено, тој удри по луѓето...
Вести Свет

„Тешки времиња за Ромео и Јулија“: Италија на мета на критики заради новите правила

Слободен печат
Во новата фаза на соочување на Италија со вирусот Ковид-19 од 4 мај ќе бидат дозволени посети на членови на фамилии, без собирање на поголем...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Ана упати остри критики за Меган и Хари

Слободен печат
Веста за откажувањето од кралските титули на Меган Маркл и принцот Хари пред неколку месеци одекна како вистинска бомба во светските медиуми, а и покрај...