• критики

Пригожин со нови критики кон Шојгу: Се обидува да нѐ уништи

Евгениј Пригожин, основач на руската платеничка група Вагнер, го обвини рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу дека намерно не дозволил да им се испрати муниција на неговите борци. Оваа изјава доаѓа во време на растечко ривалство меѓу Пригожин и делови од руската елита, пишува „Ројтерс”. Во седумминутната аудио порака, која беше објавена вчера, очигледно лут …

Пригожин со нови критики кон Шојгу: Се обидува да нѐ уништи Read More »