• кристин ламбрехт

Ламбрехт официјално поднесе оставка

Германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт денеска поднесе оставка до канцеларот Олаф Шолц, информира таа во соопштение за печат. „Фокусирањето на медиумите на мојата личност веќе неколку месеци не дозволува воспоставување односи и објективни разговори за војниците, Бундесверот и насоката на безбедносната политика во интерес на германските граѓани”, се вели во соопштението на Ламбрехт. Таа …

Ламбрехт официјално поднесе оставка Read More »