Tag : крилја

Вести Свет

Научници создадоа дрон кој изгледа како вистинска птица (ВИДЕО)

Слободен Печат
Научници создадоа експериментално биспилотно летало кое користи биохибридни крилја со помош на вистински пердуви од птица. Дронот „PiogeonBot“ (Робот-Гулаб) служи за тестирање на нов начин...