Tag : кошаркарска репрезентација на франција

Кошарка Спорт

Нов шок на Мундобаскетот, Франција ги исфрли Американците

Слободен печат
Французите во полуфиналето ќе се сретнат со Аргентина која вчера го елиминира вториот голем фаворит за трофејот, Србија. Иако беше предвидено да играат во полуфиналето,...