• конфликт

Се интензивира конфликтот меѓу Израел и Палестина

Палестинските милитанти синоќа истрелале стотици ракети од Појасот Газа врз Израел, додека Израел продолжи со серијата воздушни напади во кои загинаа 23 Палестинци, вклучувајќи тројца високи милитанти и најмалку 10 цивили. Египетската државна телевизија објави дека Египет прави напори да посредува за прекин на огнот. Сепак, според АП, борбите се интензивирале во средата навечер, при …

Се интензивира конфликтот меѓу Израел и Палестина Read More »