24 C
Скопје

Tag : комисија за заразни болести

Останатo Спорт

Претседателот на КМФМ, Дејан Митровски Урко со порака до д-р Караџовски: Зошто сме обесправени?

Слободен печат
Претседателот на Кикбокс маитаи федерацијата на Македонија, Дејан Митровски – Урко преку соопштение се обрати до претседателот на Комисијата за заразни болести, др. Караџовски зошто...
Вести Македонија Слајдер

МОН за Слободен печат: Начинот на кој ќе се одвива следната учебна година зависи од пандемијата

Михаило Донев
Актуелната учебна година се одвива со комбиниран модел на настава, со тоа што училниците ги посетуваат само учениците до трето одделение, додека другите учат онлајн,...
Останатo Спорт

Против селективни забрани, зошто бодибилдингот и фитнесот не се со ист критериум?

Слободен печат
На 9 април 2021 година по барање на Боди Билдинг и Фитнес федерацијата на Р. Македонија се одржа работен состанок помеѓу Комисијата за работа во...
Вести Македонија

Откажан е состанокот на Комисијата за заразни болести

Слободен печат
Состанокот на Комисијата за заразни болести е презакажан за утре, изјави за МИА министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести денеска требаше да...
Вести Македонија Слајдер

Состанок на Комисијата за заразни болести: Ќе има ли „полициски час“ од 18 часот?

Слободен печат
Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе се разгледува состојбата со коронавирусот, врз основа на што ќе одлучи дали ќе...
Вести Македонија

Комисијата за заразни болести предлага угостителските објекти да се затвораат во 18 часот и да нема групирања дома и на отворено

Слободен печат
Комисијата за заразни болести ќе препорача до Владата нов пакет рестриктивни мерки за период од 18 декември до 21 јануари, со цел да се избегне...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Јосифовски: Комисијата за заразни болести ќе препорача угостителските објекти да затворат во 18 часот!

Мирослава Бурнс
Комисијата за заразни болести ќе препорача угостителските објекти да работат до 18 часот, тврди за „Слободен печат“ претседателот на Независната угостителска комора Здравко Јосифовски. –...
Вести Македонија

Заврши состанокот на Комисијата за заразни болести, нема нови мерки предложени

Слободен печат
Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од ковид-19, потврдија за МИА од Министерството за...
Вести Македонија Слајдер

Здружение на лекари по општа и семејна медицина: Предлагаме решенија, но досега не сме добиле ниту еден одговор од Комисијата за заразни болести и министерот за здравство

Слободен печат
Здружението по општа и семејна медицина, во име на своите членови, се јави со протестно писмо во јавноста како одговор на информациите што беа изнесени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Д-р Караџовски: Не е тајна, бев официр – лично сум секогаш за построги мерки, кој го загрозува нашето здравје да одговара!

Марина Дамческа
Д-р Жарко Караџовски кој е претседател на Комисијата за заразни болести уште еднаш апелираше до граѓаните да ги почитуваат пропишаните мерки за заштита од коронавирусот....