20.8 C
Скопје

Tag : кинези

Вести Свет

Запленeто злато вредно 1,9 милиони долари: Уапсени тројца граѓани на Конго, двајца Кинези се во бегство

Слободен печат
Властите во Конго запленија 31 килограм злато, вредно околу 1,9 милиони долари, во резерватот за диви животни Окапи на северо-истокот на земјата. Според зборовите на...
Вести Свет

Шпанската полиција разби кинеска банда која продавала канабис низ цела Европа

Слободен печат
Шпанската полиција денеска соопшти дека разбила една од најголемите банди во земјата која одгледувала канабис и го продавала низ цела Европа. Во големи операции во...
Вести Свет

Беа први регистрирани случаи на ковид-19 во Италија: Откако оздравеа на болницата во Рим ѝ подарија 40.000 евра (ВИДЕО)

Слободен печат
Кинеска брачна двојка, кои како туристи во јануари, се првиот идентификуван случај на ковид-19 во Италија, ѝ поклонија на римската болница „Споланцани“ во која се...
Вести Свет

Се повеќе злосторства од омраза спрема Кинези: Промена на свеста заради коронавирусот или покажување на вистинското лице?

Слободен печат
Злосторствата од омраза спрема Кинезите во Велика Британија пораснале за време на епидемијата на коронавирусот, покажуваат податоците од британската полиција. Во првите три месеци на...
Вести Свет

Кинезите вака постапуваат со оние што не ги почитуваат наредбите: Ја извади маската, му скокнаа и го одведоа (ВИДЕО)

Слободен печат
Цел свет последните неколку недели се бори против коронавирусот. Медиумите секојдневно известуваат за тоа каква е моменталната состојба и како луѓето можат да се заштитат....
Вести Свет

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Слободен печат
Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во болницата каде...
Вести Свет

НЕ СЕ ЗНАЕ КОЈ ТОЧНО БИЛ ВО КАМИОНОТ НА СМРТТА ВО АНГЛИЈА: Кинезите велат дека полицијата и натаму ги утврдува жртвите!

Слободен печат
Кинеската амбасада во Лондон соопшти дека британската полиција уште не може да потврди дека 49-те лица, кои беа најдени мртви во заден дел од камион,...
Вести Свет

БРИТАНСКАТА ПОЛИЦИЈА ГО РАЗОТКРИВА МОРНИЧАВИОТ СЛУЧАЈ: Возачот на „камионот на смртта“ дома имал 300.000 фунти

Слободен печат
Во домот на Мо Робинсон (25), возач на камионот во кој вчера беа откриени телата на 39 Кинези, 31 маж и осум жени, пронајдени се...
Вести Свет

НОВИ ДЕТАЛИ ЗА КАМИОНОТ НА СМРТТА: Затворени на -25 степени и без воздух, умирале во најголема агонија

Слободен печат
„Камионот на смртта“, во кој се пронајдени 39 лица од кинеска националност на југот на Англија, предизвика големо внимание во светската јавност, пишува „Вечерње новости“....
Вести Економија

Американците повеќе не се нација со најмногу богати

Слободен печат
За прв пат во историјата, бројот на богати Кинези е поголем од бројот на богати Американци, иако двете држави продолжуваат да „произведуваат“ сè повеќе милионери,...