Tag : карла бруни

Магазин Магазин слајдер Сцена

Бурниот љубовен живот на Доналд Трамп: Љубовните афери се дел од неговиот имиџ

Слободен печат
Моќен, богат маж како Доналд Трамп ги има сите предуслови за освојување жени, барем оние кои „паѓаат“ на такви работи. Американскиот претседател често се фали...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната прва дама сосема искрено: „Верувам дека на 50 години конечно станувате жена, таа млада девојка во вас дефинитивно повеќе ја нема“.

Милена Ризовска
Во пресрет на објавувањето на нејзиниот нов албум, поранешната прва дама на Франција и поранешен супермодел, Карла Бруни, даде интервју за Вог, во кое, покрај...
Забава Магазин

Италијанците се гневни на славната манекенка поради видеото во кое се мајтапи со коронавирусот и глуми задушување

Слободен печат
-Секако дека ќе се бакнеме, не сме ние глупави! Ние сме стара генерација. Не се плашиме од ништо, не сме феминисти и сигурно не се...