21.8 C
Скопје

Tag : камиони

Регион

Страшна несреќа кај Марибор: Полјак загина во судар на три камиони

Едно возач загина, а друг е повреден во страотна сообраќајна несреќа што се случи во близина на паркингот Зима на автопатот Е-57, во близина на...
Вести Македонија

Забрана за сообраќај на камиони на Плетвар

Слободен печат
 Поради интензивни врнежи од снег воведена е  забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Прилеп – Градско преку планинскиот превој Плетвар. Како...
Вести Македонија

Забрана за сообраќај за камиони на превојот Буково и ГП Ќафасан

Слободен печат
Поради интензивни врнежи од снег се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патните правци Струга – Г.П. Ќафасан и Ресен – Охрид преку...
Вести Македонија

Забрана за камиони на Ѓавато

Слободен печат
Поради интензивни врнежи од снег воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот превој Ѓавато. Како...
Вести Слајдер

Проблем во најавата за евентуални блокади и застои на хрватско-српската граница

Соња Кириџиевска
Жителите од помалите хрватски села во околина на граничните премини со Србија, бараат да се забрани движење на камиони со поголема носивост од 7,5 тони....
Вести Економија Слајдер

ВИДЕО | Километарски колони на „Богородица“: Нафтениот транспорт преполовен, грчките власти не реагираат

Соња Кириџиевска
За 50 проценти е намален транспортот на нафта од Грција, а кај другите стоки за широка потрошувачка има намалување од 30 до 50 проценти, брифираат...
Вести Економија Слајдер

Сѐ уште е лимитиран влезот на камионите на Евзони

Слободен печат
Новите мерки што се воведени од грчките надлежни органи за превенција од Ковид-19, а се однесуваат на транспортерите од двете страни, ќе важат и викендов....
Вести Македонија

Сообраќајот се одвива во зимски услови по влажни коловози, забрани за камиони на некои патишта

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови по влажни коловози, наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи...
Вести Македонија

Забрана за камиони на патот Маврово-Дебар

Слободен печат
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Врнежи од снег има во Маврово и на планиските премини Стража, Буково и Ѓавато....
Вести Македонија

Укината забраната за камиони на патиштата Стража-Кичево, Велес-Прилеп и Маврово-Дебар

Слободен печат
Авто Мото Сојузот на Македонија утринава соопшти дека е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец Стража – Кичево, а од четири часот...