Tag : кајл кузма

Кошарка Спорт

Хуман гест на Кузма

Слободен печат
Кошаркарот на Лос Анџелес лејкерс, Кајл Кузма, одлучи да даде свој придонес во битката со пандемијата на коронавирусот во САД. Младиот кошаркар истакна дека ќе...
Кошарка Спорт

Нов голем трансфер во Лос Анџелес Лејкерс!?

Слободен печат
Лос Анџелес Лејкерс успешно ја започна сезоната и моментно е првопласиран на Западот со фантастичен учинок од 24 победи и три порази. На тој начин...
Кошарка Спорт

Кузма не оди на Мундобаскет, САД го објави конечниот список

Слободен печат
После изненадувачкиот пораз во Мелбурн од репрезентацијата на Австралија во контролен меч, денеска е објавен конечниот список на играчи на кои ќе смета Попович за...