16 C
Скопје

Tag : јасмин

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Семејство

На фарма кај Јасмин, Ласа и Уран: Секој плод што природата ни го дарува го преточуваме во наш производ

Ј.К.Д
Вака изгледа кога сонот ќе стане живот, а градот ќе се замени со природа. Јасмин, Ласа и Уран водени од пораката „ако нешто доволно силно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Принцезата Јасмин или Криси Тајген: На која поубаво и стои циркон на челото?

Слободен печат
Американската манекенка Криси Тиген (34) беше фотографирана на улиците на Беверли Хилс во дневен изглед, но притоа носеше многу интересен накит на челото. Имено, сопругата...
Забава Магазин Магазин слајдер

Новиот бран македонски рапери „гази“, ова е Јасмин од Доуп Куќата, запомнете го добро неговото име ако до сега не сте го чуле!

Ј.К.Д
– Вo рап албумите често има интро, па ова е моето. Кога сум се родил, пред 58 години (знам, знам, изгледам младолик, тоа се должи...
Жена Магазин

Ла­ванда, ва­нила, јас­мин: Ми­ри­си за среќа, уба­ви­на и здравје

Слободен печат
До­ка­жа­но е де­ка не­кои ми­ри­си мо­же да го ос­ве­жат на­ши­от ум, да ни по­могнат по­доб­ро и по­ве­ќе да пом­ниме. Не­кои други, пак, мо­же да нѐ...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Вил Смит како принцезата Јасмин ги воодушеви фановите, а потоа ја „боцна“ најмладата милијардерка на сите времиња (ФОТО)

Слободен печат
Како можете да му одолеете на ова? – ги праша шармантниот актер следбениците на Инстаграм. За само 10 дена од прикажувањето на филмот „Аладин“ ова...
Еспресо Здравје

Сезона на јасмин: Природен лек за добар на сон

Слободен печат
Освен егзотично сензуална арома која опушта, чајот од јасмин станува сè попопуларен благодарение на неговите бројни благодети за здравјето. Решение за стресот Кога сте под...
Еспресо Семејство

Со овие билки внесете позитивна енергија во вашиот дом

Слободен печат
Филозофијата на Фенг шуи е дека растенијата се способни драматично да го сменат животот на човекот Тие имаат својство на луѓето да им обезбедат позитивна...