• јариње

Стабилно на северот од Косово, се нормализира состојбата по двонеделната блокада и повлекувањето на специјалците

Косовската полиција информира утрово дека патиштата кои водат кон премините Јариње и Брњак на границата со Србија се отворени за сообраќај и состојбата се нормализира по речиси двонеделната блокада од страна на косовските Срби, јави дописникот на МИА од Приштина. Во соопштението на полицијата се наведува дека безбедносната состојба во тој дел на земјата е добра, …

Стабилно на северот од Косово, се нормализира состојбата по двонеделната блокада и повлекувањето на специјалците Read More »