• јаник синер

Циципас против Зверев за финале во Рим

Грчкиот тенисер Стефанос Циципас без поголеми проблеми го совлада домашниот натпреварувач Јаник Синер со 2:0 во сетови и се пласираше во полуфинале на АТП турнирот во Рим, Италија. Циципас со резултат 7:6 и 6:2 за околу два и пол часа игра го елиминираше Италијанецот и без загубен сет се најде во полуфиналната фаза на мастерсот. …

Циципас против Зверев за финале во Рим Read More »