7.1 C
Скопје

Tag : јан облак

Спорт Фудбал

Топ 10 најскапи фудбалери кои ќе го пропуштат Европското првенство!

Слободен печат
Македонската А репрезентација со триумфот над Грузија во Тбилиси (0:1) успеа да обезбеди место на наредното Европско првенство. Веднаш по дознавањето на сите 24 учесници...
Спорт Фудбал

Само еден гол од слободен удар беше постигнат во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварувачката сезона 2019/20 во Лигата на шампионите заврши во неделата со триумф на Баерн Минхен во големото финале против ПСЖ (1:0) на стадионот „Да Луж“...
Спорт Фудбал

Челси повторно ќе купува голман од Шпанија и тоа најскапиот

Слободен печат
Екипата на Челси е подготвена и во време на криза да троши пари само за да се вклучи во трката за титулата во Премиер лигата,...
Спорт Фудбал

Колку вредат најдобрите фудбалери, историско понижување за Меси и Роналдо

Слободен печат
Кризата предизвикана од коронавирусот жестоко ќе го погоди фудбалот, а последици ќе има и за најдобрите фудбалери на денешницата. Фудбалот е во карантин речиси еден...
Спорт Фудбал

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат
Челзи испрати понуда за голманот на Атлетико Мадрид, Јан Облак, пренесува „Ел Чирингито“. Според информациите од Шпанија, лондонските „сини“ нудат 30 милиони евра плус нивниот...
Спорт Фудбал

Што ли успеа само Облак да му одбрани на Барди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во третиот натпревар од саботната програма на најсилниот шпански фудбалски шампионат во 19. коло Атлетико Мадрид дома со 2:1 го совлада Леванте. „Јорганџиите“ поведоа во...
Спорт Фудбал

Е, затоа ќе го гледате Европското првенство на ТВ!

Слободен печат
Словенците во првиот натпревар во септември славеа со 2:0, а тогаш повеќе од самиот меч се зборуваше за изјавата која ја имаше голманот на Словенија,...
Спорт Фудбал

Облак: Нема да биде лесно, но дојдовме по трите бода!

Слободен печат
Македонската фудбалска репрезентација в четврток од 20.45 часот против Словенија ќе го игра седмиот квалификациски натпревар, што е многу важен за пласман на континенталниот собир...
Спорт Фудбал

Јунајтед најде супер замена за Де Хеа

Слободен печат
Манчестер јунајтед го очекува бурно лето во обидот да ги натера двете најголеми ѕвезди на екипата, Пол Погба и Давид де Хеа да останат на...