Tag : јадранско море

Вести Регион

Урнат воен хеликоптер во Јадранското Море

Слободен печат
Во близина на хрватскиот остров Зларин, во Јадранското Море се урна воен хеликоптер, соопшти хрватското Министерство за одбрана. Според Шибеник.ин, во морето е пронајдено тело...
Вести Регион

Уште еден потрес во Албанија: Земјотрес во јачина од 4 степени регистриран во Јадранското Море

Слободен печат
Тлото во Албанија никако да се стабилизира. Пред еден час во Јадранското Море беше регистриран уште еден, нов земјотрес, со силина од 4 степени на...
Вести Регион

НЕВРЕМЕТО НА ЈАДРАНОТ НЕ ЈА ОДБЕГНА НИТУ АЛБАНИЈА: Огромни бранови и силен ветар направија хаос во Химара (ВИДЕО)

Слободен печат
Силното невреме проследено со ветрови го зафати и албанското крајрежје во Химара. Во видеото кое го објавува Топ Чанел се гледа како големите бранови навлегуваат...
Вести Свет

Фекалии од Јадранско Море регистрирани на снимки од вселената

МИА Агенција
Фекалиите во хрватскиот дел од Јадранот се видливи од вселената, пренесуваат хрватски медиуми. Загадувањето на Јадранот има такви размери што фекалии близу Водњан, во Истра,...
Еспресо Шоу биз

БЕКАМОВИ ВО ЦРНА ГОРА: Дејвид не ја испушта раката на разголената Викторија (ФОТО)

Слободен печат
Тие крстареле со јахта по Јадранското Море, а децата Бруклин, Круз, Ромео и Харпер Севен биле воодушевени од убавините....
Вести Регион

Јадранското Море меѓу НАЈЗАГАДЕНИТЕ ВО ЕВРОПА, проблемот најизразен во туристичката сезона

Слободен печат
Најголема количина од отпадот сочинува пластиката, а потоа и алуминиумски остатоци од лименки и конзерви....
Еспресо Шоу биз

ЏЕСИКА АЛБА НА ЈАДРАН: Еве кое место засекогаш ќе ѝ остане во срцето

Слободен печат
Секој слободен миг го користела за да ужива во убавините на јадранското крајбрежје...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Мистеријата на јадранскиот остров: Не земај ништо од Локрум! (ФОТО)

Слободен печат
„Не земај ништо од Локрум. Ни перце од паун, ни ливче скинато во ботаничката градина, бидејќи она што си го зел од островот му носи...
Магазин

Снимена ајкула во близина на Макарска (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Во водите на Јадранско Море, во близина на Макарска (Хрватска) вчера е забележанa ајкула. Видео снимката од ајкулата ја објави Cro2go. Снимката ја направил Мајкл Браун...