-6 C
Скопје

Tag : изгубен

Магазин Магазин слајдер Ретро

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат
На крајот на јули 1900-та година Умберто уживал во оброк во ресторанот во Монца во друштво на свој доверлив соработник. Немало ништо невообичаено, се додека...
Вести Свет

Боливискиот претседател се изгубил во џунгла (ВИДЕО)

Слободен печат
Претседателот на Боливија, Ево Моралес, беше изгубен во џунгла околу еден час додека ги придружуваше пожарникарите кои се борат со пожари. – Имав мала авантура...
Вести Македонија

Пронајден Холанѓанец, кој се изгубил на Пелистер

Слободен печат
Дваесет и петгодишен државјанин на Холандија, кој бил пријавен дека се изгубил на планината Пелистер, е спасен од тимот за брз одговор за спасување на...