Tag : италијанец

Спорт Фудбал

Италија по пауза од 13 години го има најдобриот стрелец во Европа

Слободен печат
Пред последното коло во Серија А кое се игра викендов, Чиро Имобиле се наоѓаше на првото место на листата на најдобри стрелци со 35 гола,...
Останатo Спорт

ЛЕГЕНДА: Игра тенис 26 години и сè уште е без победа во кариерата

Слободен печат
Бекучи има дури 47 години, игра тенис од 1994 година со постигнување достојно за Гинис, одигра 270 меча во кариерата и сите ги загубил. „Вол...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Солзите на овој Италијанец потресоа многумина: Заробен сум во соба, покрај мртвата сестра, почина од корона (ВИДЕО)

Слободен печат
На социјалните мрежи со молскавична брзина се споделува видеото на кое се гледа како Лука Ф., италијански државјанин, моли некој да му помогне зошто е...
Вести Регион

Италијанецот кој беше пронајден мртов на брод во Хрватска, починал од јаглерод моноксид

Слободен печат
Вчера утрото 57-годишниот италијански менаџер Евгенио Винчи беше пронајден мртов на брод кај Хвар. Според италијанските медиуми, на Винчи му се слошило, паднал и ја...
Вести Свет

Во Тајланд уапсен лажниот Џорџ Клуни: Го користел името на актерот за да намами инвеститори

Слободен печат
Во Тајланд уапсен е Италијанец осуден на затворска казна во Италија, бидејќи го користел името на познатиот актер Џорџ Клуни за да ги натера луѓето...